BİZDEN HABERLER

Sercons Yapı Merkezinde

Sercons Yapı MerkezindeRusya Gost-R Ve Ukrayna Ukrsepro Sertifikaları:

Rusya, Ukrayna Ve Türk Cumhuriyetlerinde Aranan Sertifika: Gost-R

Sercons Genel Müdürü Kerem Bozkurt: Yüksek Eğitimli Ve Bilinçli Tüketici Kitlesi Bu Pazara Girişte Gost-R


İnonova Genel Müdürü M. Emin Direkçi: Vizelerin Kaldırılması İle Ticaret Hacmimiz Daha Da Artacak


BURSA /Dünya ticaretinin her geçen gün büyüyen pazarında, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) de ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Bursa`nın önemli pazarları arasında yer alan Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetlerine ihracatta kalite beyan zorunluluğu olarak ihracatçıların karşısına çıkan Gost-R sertifikası, düzenlenen seminerde tüm yönleriyle ele alındı.

UİB`in, bilişim sektörünün öncü kuruluşlarından İNONOVA işbirliğinde organize ettiği ‘Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetleri İçin Kalite Sertifikaları (Gost-R) semineri, çeşitli sektörlere ait firma temsilcilerinin katılımıyla UİB Genel Sekreterliği`nde gerçekleştirildi. İNONOVA Genel Müdürü M. Emin Direkçi ve Sercons Genel Müdürü Kerem Bozkurt`un konuşmacı olarak yer aldığı seminerde, Rusya pazarı hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından,

Gost-R sertifikası, sertifikanın alınması için yapılması gerekenler, prosedürler ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenler detaylarıyla incelendi.

Bozkurt: Kulaktan Dolma Bilgilerle Hareket Etmeyin

Seminerin diğer konuşmacısı Gost-R sertifikasını firmalar adına temin eden kurumlardan olan Sercons`un Genel Müdürü Kerem Bozkurt da, sertifikanın alınması ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Firmalara Rusya`ya açılmadan önce kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeleri tavsiyesinde bulunan Bozkurt, "Rusya`da her ürüne ilişkin belirli sertifikalar var. Rus hükümeti bu konuda işi çok sıkı tutuyor ve her şeyi resmiyete döküyor. Rusya pazar yapısı itibariyle de farklı bir ülke, yabancı ürünler ciddi bir rağbet ve ilgi görüyor. Ürünlerde de Gost-R sertifikası öne çıkıyor. Yüksek eğitimli ve bilinçli tüketici kitlesinden ötürü bu pazara girişte Gost-R sertifikasını temin etmek önemli hale geliyor” şeklinde konuştu.

05.06.2012

Sercons Yapı Merkezinde

dijital ajans