BİZDEN HABERLER

Gost-R Uygunluk Belgesi (Rusya)

Gost-R Uygunluk Belgesi (Rusya) Rusya federasyonu sınırları dahilinde toptan ve perakende ticareti yapılan her mal için kalite sertifikası beyanı zorunluluğu vardır. Türkiye`deki TSE belgesi niteliğinde olan Sertifikalar Rusya`da ilgili malın satışını yapmak için ön şart olarak aranmaktadır. Rusya Federasyonu`na yapılan ticaretin ve mal satışının yasal ve güvenli yolu ürettiğiniz mallara sertifika almaktır. GOST-R sertifikası olmayan ürünlerin ucuzcu pazarlar haricinde satılması zordur.

İş adamları açısından kendi varlığı Rusya`da olsun veya olmasın, eğer oraya bir mal satıyorsa ticaretinin belli bir aşamasında kendini zorlayacak, yasal işlemleri, sertifika almayı, marka tescilini yaptırma yoluna ister istemez gidecektir.

Rusya Federasyonu`nda 1997 yılında yaşanan krizin etkileri tamamen geçmiş, ülkenin ihracat gelirleri artmış, bu nedenle ithalatı yapılan tüm ürünlerde kalite konusu daha çok önem kazanmıştır.

1 Ekim 2000 tarihinde Rusya gümrüklerinden GOST-R sertifikasız malların geçişi tamamen durdurulmuştur. Rusya Standartlarına uygun olduğu GOST-R belgesi ile kanıtlanmış olan mallar gümrüklerden daha kolay geçmekte, iç piyasada daha düzeyli mağaza ve marketlerde satış olanağı bulmaktadır. Bu da "Türk Malı İmajı"nın değerinin yükselmesine yardımcı olmaktadır.    

En önemlisi ürünlerimiz, adı sanı olmayan Uzakdoğu veya "ucuz" kavramından kurtularak daha iyi fiyatlarla ve değerinde satılmaktadır. Rusya Federasyonu`nda ticaret yapmak ve ürün satmak için mutlaka orada bulunuyor olmanız veya ticaret yapıyor olmanız gerekmez.

Rusya` ya mal satma konusuna niyetli dahi olsanız Gost uzmanları fabrikanıza getirerek ve 3 yıl için kalite sertifikanızı alarak ticari şansınızı artırabilirsiniz.

"-Ben zaten ürünlerimi Rusya`ya satıyorum, GOST-R belgesine de ihtiyacım olmuyor" diyorsanız, sizin ürünlerinizi sattığınız Rus partnerleriniz bunu sizin adınıza almak durumunda kalıyorlar ve ürünlerinizin bu önemli pazara adaptasyon şansını tesadüfe bırakmış, ertelemiş oluyorsunuz. Rusya da daha kolay ticarete imkan veren GOST-R ve Ukrayna Ukr SEPRO Belgesi için Sercons Dış.Tic. Danışmanlık Ltd.Şti.den her türlü yardım talep edebilirsiniz.

12.07.2012

Gost-R Uygunluk Belgesi (Rusya)
Diğer Haberler Uzman Denetmenlerimiz tarafından Kümsan Vinç Sistemleri`ne EAC Sertifika Temini için Fabrika Denetimi Gerçekleştirildi BVS Bülbüloğlu Vinç EAC Gümrük Birliği Sertifikaları Temin Edildi 3 Dakika da SERCONS ETİ EAC Gümrük Birliği Sertifikaları Temin Edildi PENTI Yapılan Testler ve Denetimler Sonucunda EAC Sertifikaları Temin Edildi Konya Sanayi Odası tarafından Düzenlenen Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği Konferansına Katıldık Şölen Çikolataları Rusya EAC Gümrük Birliği ve Ukrayna Ukr-Sepro Sertifikaları Temin Edildi Prefarme Prefabrik Kazakistan Gost-K ve ISO sertifikası için fabrika denetimi yapıldı DMT Prefabrik Kazakistan Gost-k fabrika denetimi yapıldı Seval Kablo Rusya EAC ve Yangın sertifikası denetimi yapıldı Duka &Evdema Duvar Kağıtları Fabrika Denetimi Birtaş Kablo EAC +Yangın Denetimi Italyan Baca Üreticisi Groppalli Fabrika Denetimi Hekim Holdig -Prefabrik Yapı Fabrika Denetimi Yapıldı. Daikin Klima Rusya EAC ,Ukrayna Ukrsepro belgeleri yenillendi Sercons Nef Ataköy Yeni Ofisinde Öztiryakiler Mutfak Ukrayna Sertifika Denetimi Yapıldı Sercons Rusya iş güvenliği fuarında Özçelik Makina EAC Gümrük birliği ve Ukrayna Ukrsepro Fabrika Denetimi Yapıldı BEYBİ Eldiven Fabrika Denetimi Yapıldı Mutlu Akü Fabrika Denetimi Yapıldı BTSO ve Sercons Moskova Çıkarması Moskova Test Laboratuvar Videomuz Çimento Firma Denetimleri DEIK Rusya & Türkiye İzmir İş Forumu ‘Yeni Sertifika Yönetmelikleri’ semineri Çerkezköy Sercons 14 yaşında Sercons Yangın Laboratuar Açtı Gazproma Sertifika veren tek özel şirketiz... 1905 GSYİAD TURNUVASI Türkiye – Irak Ticaret ve Yatırım Heyeti Programı Gerçekleşti Sercons Grup Gazetesi GOST-K Kalite Sertifikası Gost R Uygunluk Beyanı Ukrayna Kalite Sertifikası , ( UkrSEPRO ) Gost-R Uygunluk Belgesi (Rusya) Sercons Yapı Merkezinde

dijital ajans