Ukrayna Belgeleri ve Ukrayna Sertifikaları

Ukrayna UkrSEPRO Belgesi ne Nasıl Başvuru yapılır ? gibi sorularınız var ise veya Ukrayna`nın Kalite Belgesi olan UkrSEPRO Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, hemen Sercons Sertifika Merkezine ulaşabilirsiniz.

Ukrayna Belgeleri ve Ukrayna Sertifikaları

Ukrayna UkrSEPRO Kalite Belgesi

Ukrayna UkrSEPRO Belgesi

Rusya Federasyonu`ndan sonra en büyük eski doğu bloku pazarı olan Ukrayna, İhracatçı Türk Firmalarının ilgisini çekmektedir. Rusya`ya ürünlerini satan birçok firma, paralelinde Ukrayna`ya da ihracat yapmaktadır.

Firmamız SERCONS 1996 yılında başladığı Rusya GOST-R Sertifikasyonu temini konusunda ciddi ilerlemeler kaydetmiş, 2000 yılında da Ukrayna’da akredite olup, hemen hemen tüm sektörlerde Türk firmalarına Ukrayna`nın Kalite Belgesi olan UkrSEPRO`yu temin etmeye başlamıştır.

 

Ukr SEPRO Sertifikası Hakkında Önemli Bilgiler;

 
1.  Ukr SEPRO Sertifikası  Neden Gereklidir?


Her ülke kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Ukrayna da aynı şekilde ithal ürünlerden sertifika talep etmektedir. Bu ülkeye sevkiyat yapan firmalar Ukr-Sepro belgesini gümrükte beyan etmek zorundadır.


Öte yandan, iç piyasada prestij sağlama yönüyle bu belge gereklidir. Bugün için TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence Belgeleri bizim için nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke için kendi sertifikası da aynı prestij ve güvenilirlik anlamını taşımaktadır.

 
2. Ukr SEPRO Belgesi Nasıl Alınır


Ürünleriniz önce tarafımızca incelenir, firmanız hakkında genel bilgiler Rusça`ya çevrilerek kataloglarınızla birlikte Kiev`de sertifika kurumumuza iletilir. Tarafımıza sunulan bilgiler uzmanlarımız tarafından değerlendirildikten sonra 10 ila 20 gün içerisinde sertifikasyon süreci tamamlanır.


3. Ukrayna UkrSEPRO Belgesi Çeşitleri Nelerdir?


UkrSEPRO çeşitlemesi daha çok hangi süre için verildiği ile alakalıdır:

İki yıl için verilen  UkrSEPRO:

Yapılan inceme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

Beş yıl için verilen UkrSEPRO:

Firmanın sistemi üzerinde ve üretim yerinde yapılan inceleme sonucunda düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

Ukrayna UkrSEPRO Kalite Belgesi Nedir? ,

Ukrayna UkrSEPRO Belgesi ne Nasıl Başvuru yapılır ? gibi sorularınız var ise veya Ukrayna`nın Kalite Belgesi olan UkrSEPRO Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Ukrayna UkrSEPRO Sertifikasının nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız, Ukrayna UkrSEPRO Belgesi almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız,

Ukrayna UkrSEPRO Belgesi almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız info[at]sercons.com.tr mail adresinden veya

+90 212 481 42 21 numaralı telefon numarasından hemen Sercons Sertifika Merkezine ulaşabilirsiniz. 

dijital ajans